Zimowe problemy z żołądkiem. Co to może być za choroba?

Witam, mam 25 lat i jestem mężczyzną. Co roku pojawiają się u mnie w okresie zimowym bóle żołądka. Są tak silne, że czasami nie jestem w stanie się poruszyć. Biore różne leki, ale nic nie pomaga. Napiję się herbaty i dopiero wtedy ból puszcza na ok. 10 minut. Nie rozumiem tego. Niedobrze mi sie robi na samą myśl, że już niedługo znowu przyjdzie zima. Co to może być? Do jakiego lekarza najlepiej się udać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Przyczyn  dolegliwości, które Pan podaje może być wiele, do najczęstszych należą: zapalenie błony śluzowej żołądka, choroba wrzodowa, refluks żołądkowo-przełykowy. Wskazana byłaby wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje Pana na dalszą diagostykę do poradni gastrologicznej. Prawodopodobnie do postawienia ostatecznego rozpoznania i rozpoczęcia własciwego leczenia konieczne będzie wykonanie badania endoskopowego - gastroskopii.
     Nie zaleca się przewlekłego przyjmowania leków zobojętniających kwas żołądkowy, gdyż mogą one maskować symptomy poważnych schorzeń żołądka.