Zjadanie obfitej kolacji podczas odchudzania

Jestem na diecie odchudzającej i strasznie boję się przytyć, gdy od czasu do czasu zjem coś nadprogramowego :(( To mnie przeraża !! Jeżeli zwykle jem na kolację (niestety muszę jeść o 21:00, gdyż wcześniej jestem w pracy, gdzie jest to niemożliwe) kromkę lub dwie chleba z wędliną i warzywami lub kromkę z jednym jajkiem i warzywami to jeżeli zdarzy mi się pochłonąć aż 6 kromek i do tego serek wiejski z warzywami to przytyję od tych dodatkowych kromek ? Wracam czasem na prawdę głodna ..

Witam serdecznie. Kolacja powinna być zbilansowana, lekka oraz spożywana najpóźniej 2-3 godziny przed snem. Energetyczność diety rozłożona na 5 posiłków powinna wyglądać w następujący sposób: Śniadanie-25%, Drugie Śniadanie-10%, Obiad- 25-30%, Podwieczorek-10-15%, Kolacja-25%.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska

Witam Panią,

Kolacja powinna być najlżejszym posiłkiem i dobrze aby była zjadana 2-3h przed snem. Podczas odchudzania bardzo ważna jest regularność posiłków. Dobrze by było aby zjadała Pani 5posiłkow dziennie w odstępach około3h. w ten sposób uniknie Pani poczucia wielkiego głodu i zjadania zbyt dużych porcji. Jeżeli wygłodzi Pani swój organizm to nic dziwnego ze potem jest wielki apetyt na kolację. Pisze Pani iż nie ma możliwości zjedzenia w pracy jeżeli rzeczywiście tak jest to proszę jednak spożywać nieco mniejszą kolację nawet jak jest Pani bardzo głodna. Dobrym sposobem jest jedzenie bez pośpiechu, powoli tak aby posiłek lepiej się trawił i aby do Pani mózgu zdążyła dotrzeć informacja o sytości póki jeszcze tak dużo Pani nie zje. stara się też Pani wybierać lekkie produkty oraz zawierające dużo błonnika, który wypełni żołądek i da uczucie sytości. Z pewnością na diecie redukcyjnej nie powinna Pani zjadać tak duże ilości pieczywa a szczególnie na kolację. Obawiam się że postępując tak dalej może Pani przytyć.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk