ZJD przy cukrzycy typu 2 a żywienie w chorobach

Dzień dobry. Jestem starszą osobą po 60 -ce . Chorą na cukrzycę typ.II i od jakiś 2-3 lat przyplątało się jelito drażliwe . Mój problem polega na tym ,że to co mogę jeść przy chorobie cukrzycy szkodzi mi na jelito a stosowana dieta przy jelicie podwyższa mi cukier i jest błędne koło. Nadmienię jeszcze, że nie jestem na insulinie jestem pod kontrolą diabetologa ,mam trochę nadwagi przy wzroście 155 cm ważę 68 kg a trójglicerydów mam 216.Proszę o pomoc i poradę.

Witam
Przy zespole jelita drażliwego należy wyeliminować potrawy ciężkostrawne, napoje gazowane, wzdymające takie jak groch, fasola, kawa czarna herbata, alkohol, mleko, śmietana.
Pozdrawiam