Zjedzenie pleśni w 18. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 18 tygodniu ciąży, dzisiaj zjadłam borówki około 250g ( opakowanie zakupione w sklepie ) z których wyciągnęłam dwie z biała pleśnią pozostałe umyłam pod bieżącą wodą. Pomyślałam o tym jak już zjadłam. Czy to zaszkodzi dziecku? Czy pozostałe borówki też były skażone? Dziękuję za odpowiedź.

Nawet jeżeli obecna na borówkach pleśń była toksyczna dla człowieka (zawierała tzw. mikotoksyny) to ich potencjalne stężenie w borówkach sąsiadujących z porażonymi jest minimalne i nie powinno mieć żadnego wpływu na zdrowie dziecka.