Zjedzenie sałatki z przeterminowanym majonezem w 22. tc

Witam W niedzielę zjadłam sałatkę z majonezem który był 10 dni po terminie. Zauważyłam to dzisiaj czyli 4 dni po spożyciu majonezu, sprawdziłam datę przydatności. Obecnie jestem w 22tc. Nie miałam biegunki, wymiotów, żadnych objawów zatrucia. Czy to mogło zaszkodzić dziecku. Pozdrawiam

Proszę się nie martwić, jeśli nie wystąpiły u Pani żadne objawy wskazujące na zatrucie dziecko również jest bezpieczne. Proszę jednak pamiętać, że produkty spożywcze obfitujące w tłuszcze, jak np. majonez nie powinny się znajdować w diecie kobiety w ciąży. Pozdrawiam serdecznie