Złamana kość piszczelowa a spuchnięta kostka po zdjęciu gipsu

Witam.Moja 8-letnia córka 15 sierpnia złamała kość piszczelowa,gips 6 tygodni do połowy uda jest teraz dzień po zdjęciu gipsu,noga delikatnie spuchnięta w kostce i bol przy zginaniu kolana,pani doktor powiedziała ze rehabilitacja nie potrzebna,kazała tylko ruszać nogą,córka panikuje ja nie wiem co robić,dodam ze pani dr.powiedziała żeby przez tydzień córkę wozić do szkoły na wózku,potem dopiero kule,ja za tydz.mam wrócić do pracy.pomocy!

Dzieci zwykle bardzo szybko się rehabilitują same, jednak pomoc rehabilitanta jest tu wskazana chociażby do nauki chodzenia o kulach z częściowym obciążaniem nogi. Obrzęk i ból przy zginaniu po zdjęciu gipsu jest normą.