Złamana kość ramienna u noworodka

Złamana kość ramienna u noworodka. Dzień Dobry. Jesteśmy szczęśliwymi rodzicami Jasia narodzonego tydzień temu w Hiszpanii . Niestety podczas porodu naturalnego Malec urodził się ze złamaną kością ramienną. Lekarza założyli gips i kazali nam czekać ok dwóch tyg na wizytę kontrolną. Czy Malec nie będzie miał w przyszłości problemow z ręką? Czy po zdjęciu gipsu musi mieć rehabilitację? Dziękuję za odpowiedź.

Szanowny Panie,
W trakcie porodów droga natury zdarzają się urazy. W większości przypadków ulegają całkowitemu wygojeniu. Ważne by w przypadkach, gdy urazy dotyczą kończyny górnej, ocenić możliwe uszkodzenia nerwów sploty ramiennego. w razie konieczności, po kontroli ortopedycznej wskazana jest kontrola neurologiczna. W większości wypadków rehabilitacja nie jest konieczna.