Złamania trzonów kości piszczelowej i strzałkowej

Doznałem złamania trzonów kości piszczelowej i strzałkowej. Operacyjnie została zespolona kość piszczelowa gwoździem śródszpikowym. Jestem trzy miesiące po operacji. Ogólnie z nogą jest coraz lepiej jednak czuję że kość strzałkowa jeszcze się nie zrosła a nie była ona zespolona co widać też na zdjęciach rtg. Lekarz powiedział mi że nie ma problemu bo ona jest nieważna. Jak to rozumieć i czy zrośnie się nie będąc zespolona tylko zostawiona "sama sobie" ?

Szanowany Panie, jest dokładnie tak, jak poinformował Pana operujący ortopeda.
A mówiąc brutalnie - trzon kości strzałkowej jest "nieistotny podpórczo" !
Z prawdopodobieństwem bliskim pewności należy założyć, że zrośnie się w Pana wieku "samoistnie" o ile oczywiście nie dojdzie do powikłań. W tym wypadku jednak "ważniejszy" jest prawidłowy zrost trzonu kości piszczelowej.
Pozdrawiam i życzę szybkiego i bezproblemowego zrostu złamania