Złamanie biodra oraz zaniki pamięci i świadomości u 80-latka

Sytuacja przedstawia się następująco. Dziadziuś w wieku 80 lat przewrócił się na beton, potłukł się. Następnego dnia rano pojechaliśmy do szpitala, bo ból był nie do zniesienia. Okazało się, że ma złamane biodro. Operacja ponoć zagraża jemu życiu, ale nie wiadomo czy będzie przeprowadzona. Niepokojące dla mnie jest to, że dziadziuś przez jedną noc traci pamięć, świadomość.. Zaczyna opowiadać jakieś rzeczy, które wydarzyły się w jego dzieciństwie, widzi niestworzone rzeczy, widzi ludzi, których n

Witam. Czy miał przeprowadzone wszystkie badania? Możliwe, że doznał wewnętrznego urazu głowy. Możliwe, że podczas upadku uderzył głową, co nie widoczne jest na zewnątrz. Proszę się postarać, aby zostały przeprowadzone takie badania. Jeśli nic w nich nie wyjdzie, proponuje udać się do psychiatry.

Warto podjąć konsultacje z lekarzem geriatrą oraz (zależnie od potrzeb) lekarzem psychiatrą. Podobne objawy moga mieć rózne źródła, dlatego warto przeprowadzić dagnostykę. Specjalisci skierują na dalsze leczenie (także zależnie od diagnozy).