Złamanie dwukostkowe podudzia

ja mam pytanie do pana. zlamalem kostke- jest zlamanie dwukostkowe podudzia.6 tygodni mialem noge w gipsie a w czwartek mi go sciagneli i zrobili zdjecie. lekarz powiedzial ze calkiem jeszcze sie nie zroslo. we wtorekmam zas wyciagniecie sruby. nie wiem czy jednej czy wiecej. czy ze srubami w nogach mozna chodzic na tej nodze czy nic sie nie stanie, czy mozna ja juz rehabilitowac tzn przywracac do sprawnosci? z gory dziekuje.

To zależy. Najprawdopodobniej usuwana będzie śruba mocująca więzozrost strzałkowo-piszczelowy. Inne pewnie zostaną. Po usunięcu śruby zwykle rozpoczyna się rehabilitację i stopniowo zwiększa obciążanie nogi. Czyli jeszcze jakiś czas o kulach.