Złamanie główki kości promieniowej w prawym łokciu
Witam, miałam złamaną główkę kości promieniowej w prawym łokciu, na zdjęciach RTG robionych dla skosów i normalnie nic nie widać wszystko się dobrze zrosło, jednak drętwieją mi 4 i 5 palec oraz część dłoni, czuję silny ból przy zginaniu przy czym zgięcie wynosi max 90 stopni, ręka różnież nie prostuje się do końca. Przyjmuję leki od nerwów, jednak nie przynosi to efektów. Co robić?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Szanowna Pani, powyższy opis wskazuje na co najmniej dwa problemy dotyczące Pani stanu zdrowia. Po pierwsze - zaburzenie ruchomości w stawie łokciowym po przebytym, jednak prawidłowo zrosniętym złamaniu główki kości promieniowej,wymaga pilnego wdrożenia rehabilitacji - szczególnie w zakresie terapii manualnej mobilizujacej staw łókciowy oraz odpowiedniej kinezyterapii. Osobnym problemem wydają się być cierpnięcia palców IV i V ręki. W pierwszej kolejności objaw ten świadczy o uszkodzeniu w zakresie nerwu łokciowego ( najczęściej problem dotyczy ucisku tego nerwu w okolicy rowka nerwu łokciowego). W tym wypadku sugeruję konsulatcję ortopedyczną - po której prowadzący lekarz zadecyduje o ew. wykonaniu badania EMG oraz USG (elektromiografia nerwu łokciowego) celem określenia lokalizacji i ew. morfologii uszkodzenia nerwu. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia