Złamanie goleni i opuchnięta kostka

Dzień dobry.Doznałem złamania trój kostkowego goleni.Kostkę mam całą opuchniętą z widocznymi sińcami.Założono mi szynę gipsową i kazano czekać dwa tygodnie na zejście opuchlizny.Czy konieczna będzie operacja?

Szanowny Pani,
W obecnych czasach, ze względu na postęp medycyny i możliwość zastosowania nowoczesnych implantów, znaczną większość złamań trójkostkowych leczy się operacyjnie. Przy zastosowaniu tzw. płytek blokowanych można bardzo szybko rozpocząć rehabilitację. Leczenie takie daje znacznie lepsze wyniki i często umożliwia powrót do aktywności sprzed urazu. O tym czy w Pana przypadku konieczna będzie operacja, zdecyduje badanie radiologiczne. Jest to jednak bardzo prawdopodobne. Pozdrawiam, dr n.med. Paweł Kołodziejski, chirurg stopy i stawu skokowego