Złamanie IV kości śródręcza z lekkim przemieszczeniem

3 m-ce temu złamałem IV kość śródręcza z lekkim przemieszczeniem. Założono mi gips po czym miałem po 10 dniach zgłosić się na zdj RTG kontrolne. Okazało się że ręka należy operować i po 17 dniach po złamaniu zespolono mi dłoń 3 drutami i zdjęto je po 5 kolejnych tygodniach. Okazało się że kość nic się nie zrosła więc po 6 tyg kolejna kontrola i znowu nic. Mam teraz się zgłosić za kolejne 6 tyg. 1. Czy rękę należy ponownie operować? 2. nie mogę wyprostować palca serdecznego, czy tak zostanie?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie dojdzie do zrostu to konieczna będzie ponowna operacja i rewizja złamania. Może zdażyć się, że mimo zrośnięcia kości nie będzie możliwe uzyskania opełnego wyprostu palca. Zależy to od rodzaju złamania i ew. uszkodzenia nerwu lub ścięgna.