Złamanie kości ogonowej a ciąża

Witam. Jestem w ciąży w 11 tygodniu. Od 12 lat mam złamaną kość ogonową (pod kątem 90 stopni). Dowiedziałam się o tym po kilku latach, gdy zaczęło mnie boleć. Po wielu wizytach u ortopedy dowiedziałam się, że w przyszłości nie będę mogła urodzić normalnie tylko przez cesarskie cięcie, gdyż może popękać mi miednica (kości itd.) Czy to prawda?? Mój lekarz prowadzący ciążę powiedział, że wrócimy do tego ok. 20 tygodnia ciąży. A ja dalej się martwię. Proszę o odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wszystko zależy od tego jak będzie przebiegała ciąża, jaką wielkość osiągnie płód oraz w jakim będzie się znajdował położeniu. Jednak cięcie cesarskie w pani przypadku jest bardzo prawdopodobne.
Pozdrawiam