Złamanie kości podudzia u 25-latka

Dzień Dobry. 6 tygodni temu miałem wykonywaną operację z powodu złamania trójkostkowego prawego podudzia. Po dzisiejszym rentgenie okazało się, że jedna kość się nie zrosła. Lekarz zalecił mi, abym obciążał nogę ciężarem 30kg i co tydzień zwiększał ten ciężar o 10kg. Chciałbym poprosić o opinię czy mimo dalszego braku zrostu mogę obciążać tę nogę i czy nie wpłynie to na tempo zrostu kości.

Szanowny Panie,
Stopniowe obciążanie wpływa pozytywnie na kości - indukuje zrost kostny poprzez przebudowę beleczek kostnych. Lekarz podał Panu takie zalecenia w oparciu o obraz RTG. Trudno ocenić trafność zaleceń bez oceny stanu miejscowego, sposobu unieruchomienia pooperacyjnego oraz aktualnego zdjęcia RTG.