Złamanie kości promieniowej w 1/3 dalszej z przemieszczeniem

Witam. 28 września syn złamał rękę.rozpoznanie:c.Wczoraj chirurg ściągnął mu gips nie kontrolujac np przez wykonanie rtg czy jest wszystko ok nie przyglądając się nawet ręce po usunięciu gipsu.ręka syna wydaje się być krzywa i ma uwypuklenie na zewnętrznej stronie dłoni,twierdzi że go ta ręka boi.nam pytanie czy syn miał odpowiednio długo założony gips i czy nie powinien mieć ponowionego rtg.

Okres gipsu zależy od rodzaju złamania i wieku syna
Zwykle robi się rtg po gipsie przy większych złamaniach