Złamanie kości przedramienia u dziecka a przedwczesne zdjęcie gipsu

Witam, mój syn 6-letni złamał kość prawego przedramienia S52.4 Leczenie-repozycja zamknięta, szyna ramienno-dłoniowa na tydzień. Po tym czasie gips na 4tyg. Po ściągnięciu gipsu ręka nadal go bolała więc znowu założono szynę na 2 tyg. Teraz jak byłam w kontroli był inny lekarz (ordynator szpitala) i był bardzo zdziwiony ze syn miał tak szybko zdjęty ten gips! Mówił że 8 tyg gipsu powinno być. Szyna została zdjęta. Chciałam się dowiedzieć kto ma racje? CZy faktycznie gips był zbyt krótko noszony?

Kwestia długości założenia gipsu - jest sprawą indywidulana i zależy od tempa zrostu danej kości oraz organizmu
średni czas zrostu kości u dzieci 4-6 tygodni
u dorosłych 6-8 tygodni.

Zarazem okres ten może wynosić i znacznie dłużej - w zależnosci od szybkości zrostu

Zrost ocenia się na podstawie RTG kontrolnego
Często u dzieci niewykonuje się zdjęcia oceniającego zrost po okresie noszenia gipsu - przyjmując - jego dokonanie (bardzo rzadko u dzieci nie dochodzi do zrostu)

Ocena retrospektywna jest ocena teoretycznie łatwiejsza (ponieważ mamy ogląd sytuacji wcześniejszych postępowań)