Złamanie kości śródręcza a trenowanie boksu

Zlamalem 2 kosc srodrecza czy jest to powazne lamanie ? Po jakim czasie bede mogl normalnie uderzac ? (trenuje boks). Slyszalem o wstawieniu jakies plytki/blaszki gdzie po wstawieuniu po okolo 4 tyg moglbym zaczac trenowac? Czy to prawda? pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jakiego rodzaju złamania Pan doznał. Zwykle nie jest to poważne złamanie jednak dla osoby zawodowo trenującej boks może być to poważne złamanie dlatego warto skonsultować się z ortopedą. Zespolenie kości operacyjnie nie musi być konieczne, jednak w określonych sytuacjach jest wskazana i daje lepsze efekty. Wszystko jednak zależy od konkretnego przypadku.