Złamanie kości strzałkowej bez przemieszczenia

Witam, 13 grudnia złamałem kość strzałkową prawej nogi. Złamanie podobno typowe, bez przemieszczenia dołączam link do zdjęcia RTG z rodzajem złamania http://i282.photobucket.com/albums/kk244/krynias_/zlamanie.jpg . Mam pytanie odnośnie usztywnienia nogi. Konkretnie założono mi gips do 2/3 uda i zastanawiam się czy do kolejnej wizyty 15.01.2015r konieczne jest usztywnienie tak dużym gipsem czy może jest możliwość zmiany na orteze bądź krótszy gips. Z góry dziękuje za odpowiedź, Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że przy takim złamaniu takie postępowanie jest najlepszym z możliwych. Jeżeli Pan chce proponuje udać się do ortopedy. Bez bezpośredniego badania nie można nic zlecać.

Można ten gips zmniejszyć do pod kolana.Ze zdjęcia widać,że przemieszczeń kości nie ma(przynajmniej na zdjęciu AP bo bocznego zdjęcia nie widzę.Pamiętać proszę o braniu lekó przeciwzakrzepowych.Wizyta 15.01.2014 można pomysleć o wymianie unieruchomienia.
Pozdrawiam