Kobieta , 34 lata Witam, 1.05 doznalam złamania trzonu kosci strzalkowej z uszkodzeniem więzozrostu strzalkowo goleniowego z podwichnieciem w stawie skokowo goleniowym. 4 godz później otwarta repozycja, stabilizacja płytą LCP 3,5 i śrubami 3 szt. 15.05 zdjęcie szwów. 16.06 kontrola, jest ok. 15.07 kontrola, do dzis był zakaz obciazania nogi po 15.07 zgoda na stopniowe obciążenie nogi i pozbycie sie 1 kuli. Kolejna kontrola 12.08.Czy to możliwe, że to tyle trwa ? Kiedy wrócę do pracy (praca stojaca 8- 10h dzien)
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Paweł Rogóż 48
Lek. Paweł Rogóż Ortopeda, Świdnica 48 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam. Tak, to możliwe. Decyzje lecznicze podejmowane są każdorazowo w oparciu o badania obrazowe i stan kliniczny Pacjenta. Przebieg leczenia może się różnić i zależy od wielu czynników. Trudno jest określić kiedy Pani wróci do pracy mając do dyspozycji tak mało informacji. Żeby powiedzieć więcej należałoby przeanalizować historię choroby i zbadać Panią.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
Artykuły na ten temat
Łokieć tenisisty - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

Ból łokcia - zwyrodnienie, zapalenie, łokieć tenisisty

Ból łokcia może wiązać się ze zwyrodnieniem, zapaleniem, a także chorobą nazywaną łokieć tenisisty. Na tę ostatnią chorobę nie zapadają jednak osoby, które zawodowo trenują ten sport. Jak objawiają się choroby łokci? Jak możemy je leczyć? Ból łokcia...

Zdrowie

Ortopedia. Co szkodzi naszym kościom?

Ortopedia. Co szkodzi naszym kościom?

Nikomu też nie wychodzi na zdrowie - ani młodym, ani starszym - bieganie (właśnie dla zdrowia!), zwłaszcza regularne uprawianie joggingu na twardych, wyasfaltowanych nawierzchniach alejek parków czy przyulicznych chodnikach. Mikrowstrząsy (mikrouszkodzenia)...