Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 0 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złamanie kostki bocznej a rehabilitacja

Witam, jaką rehabilitację powinno się stosować po złamaniu kostki bocznej (6 tyg. temu zdjęto mi gips po 6 tyg. noszenia go, pełny zrost)
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Nowatorski robot rehabilitacyjny Luna

Luna - nowatorski robot rehabilitacyjny może być stosowany we wszelkiego rodzaju chorobach związanych z zanikiem mięśni. Uczy się ruchu pacjenta, pomaga mu w aktywizacji mięśni, które wymagają ćwiczeń. Może być stosowany w pracy z dziećmi i dorosłymi, ma opcję włączenia gry, która odciąga uwagę od bólu towarzyszącego rehabilitacji. Ćwiczenie z Luną jest bardziej efektywne niż tylko z fizjoterapeutą. O tym, jak robot do rehabilitacji Luna EMG współpracuje z pacjentem opowiada. Michał Mikulski, jego twórca.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Stopniowe obciążanie kończyny wzmacnianie mięśni i struktur stawu skokowego. Dobre sa do tego berety do ćwiczeń, równoważnie i taśmy do ćwiczeń. Konkretne ćwiczenia zależą od stanu sprawności pacjenta i powinny być wykonywane pod nadzorem rehabilitanta lub lekarza, daltego nie mogę polecić konkretnych ćwiczeń. Na pewno warto się do rehabilitacji przyłożyć, ponieważ zabezpieczy to przed negatywnymi skutkami złamania i zmniejszy ryzyko nawrotu.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety