Złamanie kostki bocznej a rehabilitacja

Witam, jaką rehabilitację powinno się stosować po złamaniu kostki bocznej (6 tyg. temu zdjęto mi gips po 6 tyg. noszenia go, pełny zrost)

Aleksander Ropielewski

Stopniowe obciążanie kończyny wzmacnianie mięśni i struktur stawu skokowego. Dobre sa do tego berety do ćwiczeń, równoważnie i taśmy do ćwiczeń. Konkretne ćwiczenia zależą od stanu sprawności pacjenta i powinny być wykonywane pod nadzorem rehabilitanta lub lekarza, daltego nie mogę polecić konkretnych ćwiczeń. Na pewno warto się do rehabilitacji przyłożyć, ponieważ zabezpieczy to przed negatywnymi skutkami złamania i zmniejszy ryzyko nawrotu.