Złamanie kostki bocznej stawu skokowego i wynik TK

Witam 11.2013 złamałem kostkę boczna st skokowego następnie miałem SUDECKA obecne WYNIKI: TK wykazało śladu wyraźnej osteoporozy. MR-Cechy przewlekłego uszkodzenia więzadeł trójgraniastego, z jego pogrubieniem i wzrostem intensywności sygnału.podobne zmiany w zakresie więzadła strzałkowo -skokowego tylnego, z pogrubieniem szczególnie przyczepu strzałkowego nieregularny falisty zarys więzadła strzałkowo skokowego przedniego,z cechami pogrubienia. Co oznaczają te wyniki jak leczyć ciągły ból.

Szanowny Panie, konieczna w Pana wypadku jest pełna konsultacja: wywiad , badanie kliniczne i skonfrontowanie go z wynikiem TK. W grę wchodzą dwa warianty leczenia - zachowawczy ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji lub operacyjny- operacja najprawdopodobniej na takankach miekkich. Decyzja zależy od stopnia nasilenia obajwów niestabilności stawu po złamaniu. Nie bez wpływu na decyzję o sposobue dalszego leczenia ma zrost (lub jego brak?) w zakresie złamanej kostki bocznej. Pozdrawiam i sugeruję kontakt z ortopedą, który pomoże Panu w podjęciu właściwej decyzji o dalszym leczeniu.

Niestety to późny = zimny okres Zespołu Sudecka, zanikiem kości oraz wielu tkanek miękkich: mięśni, ścięgien, powięzi, naczyń, tętnic, żył, naczyń chłonki , nerwów ale w różnych stopniu, Zdolność do regeneracji jest nadal.
Konieczne leczenie: 1. osteoporozy ( miejscowej ) bo inaczej grozi Panu ponowne złamanie w tej okolicy. Wskazanie porównawcze badania densytometryczne obu podudzi ( badania ROI = nietypowe oraz obu kości udowych ( badania standardowe )
2. stosowania leków poprawiających przepływ tkankowy krwi: pentoksyfilinum
3, unikania urazów, oziębienia, przegrzania i niecelowych zabiegów operacyjnych ( może być ponowny rzut Sudecka !!! )
4. rehabilitacja bez powodowania urazu i bólu
To długa droga ale powinna skończyć się dość dobrze = tylko niewielkim lub średnim ograniczeniem sprawności. To stała walka i praca własna o powrót sprawności i zdrowia. Powodzenia :)