Złamanie nasady bliższej kości łokciowej

Witam 2 miesiące temu doznałem upadku w karcie informacyjnej napisano :złamanie nasady bliższej kości łokciowej oraz złamanie bliższego odcinka kości łokciowej prawej . Miałem gips na 4 tygodnie po tym czasie upadłem znów na ta ręke znow gips , deficyt w rece 45 stopni (widoczna szczelina złamania po rtg), czy lekarze nie mogą tego jakoś operacyjnie poskladac , tylko ciągle gips ?? Co dalej robić bo ręki nie prostuje i jak zrobie gwałtowny ruch to boli. Pozdrawiam

Szanowany Panie, zastosowany rodzaj leczenia (zachowawcze - unieruchomienie w opatrunku gipsowym lub operacyjne) wymaga odpowiednich wskazań. Śródstawowe złamania kości tworzących staw łokciowy należą zawsze do poważnych uszkodzeń, ponieważ bardzo często prowadzą do ograniczeń ruchomości tego stawu. W Pana sytuacji sugeruję konsultację u specjalisty z zakresu ortopedii po wykonaniu zdjęć rtg. Być może przed podjęciem decyzji co do dalszego sposobu Pana leczenia niezbędnym będzie wykonanie badania CT (tomografii komputerowej). Pozdrawiam