Złamanie nasady kości łokciowej u 38-latka

4.10.2015doznalem zlamania przynasady blizszej kosci lokciowej z jednoczesnym przemieszczeniem kosci promieniowej[zlamanie monteggia].Zostalem poddany operacji,kosc polaczono za pomoca plytki,nastepnie2.5 tygodnia gips sztywny i kolejne 3 tyg.cos w rodzaju ortezy[zakres ruchu 30st.].Minelo 4.5 tygodnia od zdjecia ortezy.Duza poprawa jezeli chodzi o funkcjonalnosc reki [zasieg].Brak poprawy jezeli chodzi o wyprost.Co robic dalej,czy to normalne, jestem przerazony.Prosze o rade.Dziekuje.

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest usprawnianie i rehabilitacja. Osiągnięcie pełnego zakresu ruchu może wymagać wielu miesięcy, a nieznaczny przykurcz może mimo to się utrzymać.