Złamanie nerwowe od dwóch miesięcy

Zmagałam się2 miesiące z załamaniem nerwowym..chodziłam do psychologa i z jej pomocą wyszłam z tego stanu najgorszego. Pozostały jedynie lęki np.boję się zostać sama w domu jak mąż wyjeżdża za granicę, w sklepie mam atak paniki że zaraz zemdleję, gule w gardle i problemy z oddychaniem.Nie wiem co mogę jeszcze zrobić żeby pozbyć sie tych lęków? farmakologia odpada bo mam bardzo złe zdanie o tego typu lekach. Mam ojca z depresją dwubiegunową i po lekach było tylko gorzej. Znam też inne przykłady.

Witam
Proponuję kontynuację terapii psychologicznej.
Terapeuta dotrze do źródeł Pani lęków
i dobierze odpowiednią technikę, dzięki
której problem zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią. Jeśli ma Pani pozytywne doświadczenia z pomocą psychologiczną, która była skuteczna z poradzeniem sobie z załamaniem nerwowym to może Pani wrócić do psychologa w związku ze swoimi reakcjami lękowymi. Być może jednak warto zacząć od diagnozy, która pozwoli rozpoznać źródła Pani reakcji i ukierunkuje psychologa na wypracowanie skutecznych sposobów dzięki którym będzie Pani mogła sobie lepiej radzić. Jednak czasem sama pomoc psychologiczna nie jest wystarczająca i włączenie okresowej farmakoterapii (dołączając ją do psychoterapii) okazuje się bardziej skuteczne. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam serdecznie,
W związku z pojawiającymi się lękami i atakami paniki, warto byłoby zgłosić się do specjalisty. Sama Pani doświadczyła, iż psycholog Pani pomógł. Być może w obecnej sytuacji trafny byłby wybór psychoterapeuty. Długotrwała pomoc jednego profesjonalisty będzie pomocna w przypadku dotarcia do źródeł problemu i polepszenia funkcjonowania.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska