Złamanie obojczyka a odpowiednie działania

Witam Otoz wczoraj mialem wypadek motocyklowy i zlamalem obojczyk, w szpitalu tutaj w Angli zrobili mi przeswietlenie, zadnego lekarza nie widzialem pielegniarki mi daly tylko opaske zeby mi reka nie zwisala i odeslano mnie do domu bez zadnego usztywnienia ze skierowaniem do kliniki ortopedycznej za tydzien. Czy to mozliwe zeby chodzic ze zlasmaniem tydzien czy powinienem pojsc gdzie indziej. Dziekuje za odpowiedz

Szanowny Panie,
W przypadku złamań nieprzemieszczonych jest to prawidłowa terapia. W postępowaniu leczniczym nie ma różnicy między opatrunkiem ósemkowym gipsowym a chustą trójkątną. Warto pamiętać, że leczenie takiego złamania mimo że krótkie, zwykle 3-4tyg, należy prowadzić pod okiem ortopedy.