Złamanie obojczyka a zwolnienie lekarskie

Witam, miesiąc temu 23 listopada złamałem obojczyk, mam założoną ortezę, noszę temblak. W Obojczyku ciągle mi jednak coś przeskakuje, chrupie - i nadal mnie on troszkę boli. ból nie jest duży, ale jednak. Czy to normalne ? Zaznaczam, iż mogę coraz więcej ta ręka robić. Wizytę u ortopedy wam na 14 stycznia, więc za 2 tygodnie. Mam zwolnienie lekarskie do 30grudnia wiec do jutra, ortopeda powiedział, iż mam iść po dalsze do lekarza rodzinnego. Jak długo powinienem jeszcze być na zwolnieniu ?

Witam,
Zwolnienie lekarskie powinno byc kontynuowane do czasu kontroli u specjalisty ortopedy i wykonania RTG. Zwykle jest to czas ok 4-5 tyg od złamania.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu