Złamanie obojczyka z przemieszczeniem i brak poprawy

Witam, Mój ośmioletni syn doznał złamania obojczyka z przemieszczeniem. Ma założony gips - tzw. unieruchomienie ósemkowe. Po sześciu dniach od założenia gipsu byliśmy na kontroli. Na Zdjęciu rtg po sześciu dniach złamana kość obojczyka wygląda identycznie jak na rtg przed założeniem gipsu. Tj. złamana kość obojczykowa zachodzi ok. 1 cm za drugą. Kości są oddalone od siebie o ok. 2 mm. Czy to normalne? Czy to nie jest problem?

Szanowna Pani, generalnie u dzieci ,w wieku Pani syna, złamania obojczyka w przytłaczającej większości wypadków zrastają się - ulegając "przemodelowaniu" podczas dorastania. Jeżeli złamaniu nie towarzyszyły inne, poza bólem i ograniczeniem ruchomości, patologiczne objawy to proszę stosować się do zaleceń prowadzącego leczenie ortopedy. Pozdrawiam i życzę synowi szybkiego powrotu do zdrowia.