Złamanie obu kostek a uprawianie sportu

Witam, po niefortumnym upadku doszo u mnie do złamania obu kostek (bocznej i przyśrodkowej), przeszlam operacje mam wstawiona plytke i 7 srub, po 6 tyg zdjeto mi gips, przeszlam 4 mies rehabilitacje, teraz cwicze na silowni, biegam na biezni, noga delikatnie puchnie, czasami pobolewa.Czy z ta plytka i srubami mozna uprawiac sporty typu kickboxing, fitness jesli tak to po jakim czasie? lekarz w Irlandii stwierdzil, ze mam cienkie kosci i plytka zostac musi, czy ta plytka rzeczywiscie musi zostac?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
w przypadku złamań 2-kostkowych płytki nigdy nie pozostawia się na stałe i powinna ona zostać usunięta po zakończonym procesie gojenia, który w niepowikłanych przypadkach trwa od 6 mies. do roku.
Dopiero po usunięciu płytki dojdzie do pełnej regeneracji kości.
Ograniczyć należy przede wszystkim uprawianie sportów obciążających staw skokowy.

Szanowna Pani
Jeżeli jest Pani już w stanie biegać to może Pani również wracać już do ćwiczeń fitness. Jeżeli chodzi o sporty walki radziłbym wstrzymać się przynajmniej do 9-12 miesięcy od urazu.
Usuwanie implantów zalecane jest po przynajmniej 12 miesięcy od urazu, grubość kości nie ma tutaj żadnego znaczenia.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka