Złamanie palca prawej ręki a pobyt w szpitalu

witam! moja 6 letnia corka zlamala 5 palec prawej reki .Na pogotowiu dostalam skier. do oddz. chirurgii dzieciecej jutro rano mam sie tam udać .Obawiam sie ze bedzie miala zalozony drut jezeli tk bedzie to bedziemy musialy zostac w szpitalu dluzej? I czy jest inne rozw. tego problemu nie operacyjne?

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Nie wiem jakiego rodzaju jest to złamanie toteż nie mogę się jednoznacznie wypowiedzieć co do konieczności zaopatrzenia złamania przy użyciu drutu lub płytki usztywniającej. Nawet jeżeli dojdzie do takiej operacji i przebiegnie ona bez powikłań dziecko powinno zostać wypisane ze szpitala najpóźniej następnego dnia. Co do innych opcji leczenia niż operacja nie mogę się wypowiedzieć, bo nie wiem jakie to złamanie i jakie są wskazania do operacji.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski