Złamanie paliczka a aktywność fizyczna

Witam. 12.03.2015 r złamałem paliczek bliższy V palca u lewej stopy bez przemieszczeń. Podczas prywatnej wizyty lekarz stwierdził, że wszystko goi się dobrze i stwierdził, że po 6 tygodniach od złamania mogę normalnie uprawiać sport. Dziś (po 2 tyg od tamtej wizyty) byłem u lekarza ortopedy z mojej przychodni. Nie chciał robić powtórnego RTG, powiedział, że wszystko zrasta się dobrze, ale powiedział że powrót do sportu i treningów dopiero za 2 miesiące od teraz. Kto ma rację? Chodzi o MMA i bieg

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego, obejrzenia pierwotnego czy też powtórnego zdjęcia RTG, nie można odpowiedzieć na Pana pytanie. Sądzę, że drugi lekarz wyszedł z założenia, że przy tak kontaktowym sporcie dłuższy odpoczynek pozwoli lepiej zrosnąć się kości.