Złamanie panewki stawu biodrowego w wyniku wypadku

Mam 27 lat. 3 miesiące temu uległem wypadkowi w skutek którego doznałem złamania panewki stawu biodrowego. W szpitalu spędziłem tydzień czasu. Nie miałem żadnej operacji, ani nie zastosowano wyciągu. Ogólnie nie udzielono mi zbyt wielu informacji jakie mogą następstwa takiego złamania w przyszłości. Czy w najbliższym czasie powinienem wykonać jakieś dodatkowe badania? Dodam, że do tej pory nie skierowano mnie na rehabilitację i mam tylko 2 zdjęcia RTG (z dnia wypadku i kontroli po 7 tygodniach).

Szanowny Panie, złamanie panewki stawu biodrowego należy do grupy złamań śródstawowych. Zasadą postepowania w leczeniu złamań, w szczególności śródstawowych, jest odtworzenie ich fizjologicznej ciągłości - a w tym wypadku odtworzenie powierzchni stawowej. W Pana wypadku trudno jest o rzetelną opinię bez wglądu w dokumentację radiologiczną. Opisane przez Pana postepowanie może być jak najbardziej zasadne jeśli złamanie jest bez przemieszczenia - zarówno na zdjęciu wyjściowym jak i kontrolnym po 7 tygodniach. Jednak decyzja co do sposoby leczenia, dalszego postepowania ( odciążnaia kończyny, wdrażania rehabilitacji) powinna byc podejmowana po konsultacji z prowadzącym Pana leczenie ortopedą. To on w razie watpliwości będzie zlecał u Pana ewentualne badania dodatkowe ( Tomografia komputerowa). Sądzę, że z powodu wątpliwości. które ma Pan obecnie - powinien Pan skonsultować się być może z innym specjalistą z zakresu ortopedii, który po zbadaniu Pana i na podstawie dokumentacji oceni Pana obecny stan zdrowia i określi wskazania na przyszłość. Pozdrawiam i mam nadzieję, że szybko wróci Pan do pełnego zdrowia.