Złamanie piątej kości śródstopia

Witam, Złamałem piątą kość śródstopia kilka dni temu. Lekarz z SORu założył mi gips. Po kilku dniach byłem na konsultacji u ortopedy. Wiele sie nie dowiedziałem ale chyba wszytko jest na dobrej drodze. Powiedział żeby zgłosić się na konsultacje za 2 tygodnie. Zależy mi na tym aby wrócić do pracy jak najszybciej. Pracuje w biurze. Moje pytanie brzmi, czy przy takim złamaniu mogę chodzić (z kulą oczywiście) i na co powinienem szczególnie uważać ??

Szanowany Panie, generalnie tak. Nadal chodzenie o kulach bez obciążania złamanej stopy, podczas siedzenia kończyna w gipsie powinna być uniesiona ( np. ułożona na krześle), nadal lei p-zakrzepowe. Dalsze zalecenia otrzyma Pan zapewne od prowadzącego Pana leczenie ortopedy po planowej kontroli. Pozdrawiam i życzę bezproblemowego zrostu złamania.