Złamanie podstawy III kości śródręcza

Doznałam urazu, początkowo stwierdzono stłuczenie ale profilaktycznie wsadzono mi rękę na 7 dni w szynę.Niestety po miesiącu ręka dalej bolała i pojawiło się zgrubienie, więc udałam się do specjalisty - na tym samym zdjęciu stwierdził złamanie podstawy III kości śródręcza.Ruszam ręką bez problemu ale mam problem z podnoszeniem, otwieraniem drzwi a nawet ze zwykły przywitaniem, dodatkowo w szczególności w nocy odczuwam dziwny ból promieniujący od palców aż po łokieć.Czy powinnam coś z tym zrobić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Być może doszło do uszkodzenia/ucisku na nerw , co powoduje Pani dolegliwości, konieczne byłoby zastosowanie leczenia przeciwzapalnego. Radziłabym udać się jeszcze raz do leczącego Panią ortopedy lub neurologa.
Pozdrawiam

Szanowna Pani, jeżeli rozpoznano złamanie to po 4 tygodniach od urazu nie ma zrostu. Zatem ręka nadal wymaga unieruchomienia. Po kolejnej kontroli i rtg prowadzący Pani leczenie ortopeda zadecyduje o dalszym postepowaniu ( utrzymanie unieruchomienia ? kwalifikacja do leczenia operacyjnego? wdrożenie rehabilitacji?) Pozdrawiam