Złamanie ręki i swędzenie skóry pod gipsem

Dzień Dobry, Niedawno złamałem rękę. Chciałbym zapytać w jaki sposób mógłbym zadbać o jej szybki i prawidłowy zrost, jak poradzić sobie ze swędzeniem skóry oraz jak po zdjęciu gipsu zadbać o skórę aby szybko przywrócić jej pierwotny wygląd? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Jedząc produkty bogate w wapń i przyjmując witaminę D. Na swędzenie nie ma rady (ew. środki antyhistaminowe dostępne bez recepty lub zmiana gipsu na gips lekki - nierefundowany przez NFZ). Po zdjęciu gipsu skórę należy natłuszczać i nawilżać.