Złamanie skrętne kości udowej przez 93-latkę a konieczność operacji

Witam.Moja 93l babcia jest ma zaawans Alzheimera,wstaje z łóżka tylko pomocą.Dziś upadła w domu,stwierdzono złamanie skrętne kości udowej,przesunięcie 9cm.Czy operacją wstawiania śrub nie będzie zbyt obciążająca/nie ma chorób serca, cukrzycy ale to jednak 93 lat?Jest szansa aby babcia zaczęła chodzić unikając operacji,np unieruchomienie nogi przez pewnien czas?Jakie są najczęszcze metody postępowania w takich przypadkach?Proszę o odpowiedź.Serce mi się kraje jak widzę ile to bólu sprawia babci

Szanowna Pani, opisane przez Panią złamanie w połączeniu z wiekiem pacjentki jest wskazaniem do leczenia operacyjnego. Ostateczna decyzja zapada po kwalifikacji internistyczno-anestezjologicznej. Kwalifikacja ortopedyczna jest w tym wypadku jednoznaczna (również biorąc pod uwagę moje doświadczenie operacyjne). Szanse na uzyskanie zrostu kostnego w wyniku leczenia zachowawczego ( bardzo uciązliwy opatrunek gipsowy obejmujący miednicę oraz prawie całą złamaną kończynę i związane z tym leżenie w łóżku przez okres m i n i m u m 6 tygodni) są w tym wieku znikome, a niebezpieczeństwo wystapienia powikłań sercowo-płucnych w tym zakrzepowo-zatorowych oraz miejscowych w postaci odleżyn-bardzo wysokie. Reasumując - podjęcie ryzyka leczenia operacyjnego stwarza szansę powrotu do zdrowia, leczenie zachowawcze natomiast, przy opisanym złamaniu, takiej szansy praktycznie nie daje. Oczywiście
z a w s z e kwalifikacja do tego typu zabiegu operacyjnego jest sprawą indywidualną i pozostaje w gestii podejmującego się leczenia operacyjnego zespołu (ortopeda - anestezjolog). Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia 93letniej Seniorki.