Złamanie szyjki kości udowej a operacja i rehabilitacja

Moja ciocia złamała szyjke kości udowej,w czasie bardzo ciężkiego Jej stanu zdrowia, nie nadawała sie przez bardzo długi czas do operacji,a potem lekarze zaniechali tego. Mija teraz 8 miesięcy od tego złamania, kość jest zrośnięta,ale źle,gdyż jest skrócona i pozostaje w rotacji zewnętrznej. Czy jest szansa,żeby jeszcze chodziła? Ćwiczymy ją,nie ma przykurczy,ale nie wiemy,czy warto wynająć fizjoterapeutę, który miałby uruchomić ciocie. Po prostu czy jest to możliwe bez uprzedniej operacji?

Witam, można umówić się z fozjoterapeutą na konsultacje, żeby ocenił możliwości ruchowe cioci. Być może jest szansa, aby ciągła rehabilitacja umożliwiła jej poruszanie się. Wszystko zależy także od jej sprawności przed urazem i ogólnego stanu zdrowia.