Złamanie szyjki kości udowej i zespolenie śrubami

Witam serdecznie jestem 9 miesięcy po złamaniu szyjki kości udowej ,zespolona 5 śrubami i płytką tytanową.Chodzę o jednej kuli niestety podczas chodzenia pojawia się ból w okolicy zespolenia jakby coś obcierało mi mięśnie lekarz prowadzący skierował mnie na zabiegi laser i ćwiczenia zaczynam jutro.Dodam że kość jest w ostatniej fazie zrostu. Proszę o poradę, dodam że według zdjęcia wszystko jest ok.Mam 45 lat a złamanie nastąpiło w wyniku wypadku komunikacyjnego.Pozdrawiam.

Takie dolegliwości się zdarzają. Proszę odbyć co najmniej 3 serie rehabilitacji /fizjoterapia/ oraz dobrze wykonać USG narządu ruchu - okolica operowana (u doświadczonego w badaniu narządu ruchu ultrasonografisty). Zabiegi rehabilitacyjne to podstawa obecnego postępowania. Proszę pamiętać że w czasie urazu uszkodzeniom ulegają nie tylko kości ale również okoliczne tkanki miękkie. Ból jest informacją, że procesy naprawcze w uszkodzonych przez uraz lub dostęp operacyjny tkankach nie są jeszcze skończone.