Złamanie trójkostkowe i zakażenie gronkowcem

w 2013 r. ,maj doznałem złamania trójkostkowego.obecnie wg. usg,mr, tm- mam zapalenia w tych stawach,ścięgnach.Tył piszczeli zrósł się z uskokiem, strzałka zrosła się tylko z przodu, z tyłu nie za bardzo.jeden lekarz stwierdził także, że w tej strzałce jest jakieś jakby puste miejsce w którym jest nadkażenie/ zapalenie, gronkowiec?/ ale dopóki jest w środku kości nic mi nie grozi. o co chodzi, czy na podst. RTG mógł to stwierdzić? Jak to sprawdzić czy tam coś jest?

Aleksander Ropielewski

Aby mieć pewność należałoby wykonać nakłucie zmiany, jednak mogłoby ono spowodowac infekcję. Obraz RTG sugeruje wyglądem obecność ropnia. Poza tym sytuacja kliniczna również to potwierdza.