złamanie trójkostkowe podudzia ze zwichnięciem stawu skokowego

Witam. Jestem 1,5 miesiąca po złamaniu trójkostkowym podudzia ze zwichnięciem stawu skokowego. Po 2 tygodniach od złamania miałem operację (płytka i śruby). Kolejne 2 tygodnie to zdjęcie szwów, po czym zostawiono gołą stopę, bez gipsu. Mam dwa pytania: 1.) Czy jest to standardowa praktyka, by stopa pozostała niezabezpieczona po tak krótkim czasie? Pyt. 2.) Zalecono mi ćwiczenie stopy "góra-dół" do kolejnej wizyty, ale do tej pory nie mogę wykonać większych ruchów prócz palcami. Czy to normalne?

Szanowny Panie,
Najczęstszym postępowaniem po tego typu złamaniu i zabiegu operacyjnym jest zabezpieczenie nogi w łusce gipsowej goleniowej. Co do zakresu ruchu stopy obstawi skokowego to z biegiem czasu intehabikiyacji będzie sie zwiększał.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu