Złamanie trzonu kości udowej u 50-letniej kobiety

Witam.Problem dotyczy mojej 50letniej mamy.12lutego br.doznała złamania trzonu kości udowej lewej,wykonano zespolenie gwoździem śródszpikowym.Absolutnie zakazano obciążać nogę,zalecono zażywać Osteogenon.W lipcu br.wykonano zabieg blokowania skośnego gwoździa,obciążenie nogi 50%.Niestety nie ma zrostu i prawdopodobnie wytworzył się staw rzekomy.Poprzez badanie USG wykazano, iż odległość kości od kości wynosi 5,6mm.Czy konieczna będzie reoperacja i czy zespolenie było wykonane poprawnie?

Witam,

Abym mógł odpowiedzieć na Pani pytanie musiałbym znaczyć aktualne zdjecie RTG kości udowej wykonane w rzucie a-p i bocznym.
Generalnie do oceny zrostu kostnego najlepszym narzędziem jest RTG a nie USG dlatego sugeruje konsultacje ortopedyczna z aktualnym zdjecie RTG.

Pozdrawiam,

dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu