Złamanie trzonu kręgu lędźwiowego w wypadku samochodowym

Witam W sierpniu zlamalem trzon kregu ledzwiowego III-go, wypadek samochodowy po wizycie w szpitalu zdjecia RTG lekarz kazal mi noszenie gorsetu ortopedycznego Jewetta przez okres 3 miesiecy chcialbym sie zapytac czy pownienem zrobic na wlasna reke tomografie kregoslua czy zwykle zdjecie RTG wystarczy mam na mysli krazki miedzykregowe czy nie zostaly uszkodzone i czy w przyszlosci nie bede odczuwal bolu zwizanego z odcinkiem ledzwiowym

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście nie można wykluczyć patologii w obrębie krążków. Badanie o jakim Pan wspomina z pewnością nie będzie zbyteczne. Pozwoli na dokładniejszą ocenę struktur w obrębie kręgosłupa.