Złamanie V kości śródręcza

Miałem złamanie V kości śródręcza któro przechodziło przez staw. Po 5 tyg. gipsu oraz teraz po 1 tygodniu bez gipsu, palec odzyskuje z dnia na dzień coraz większą zdolność ruchową w praktycznie każdą stronę - (najsłabiej w górę a najlepiej w dół i boki). Niepokoi mnie jednak fakt, że gdy potrząsam ręką i mam rozluźnioną całą dłoń - mały palec jest luźniejszy od reszty, gdy zaś lekko napnę mięśnie i potrząsam ręką, nie widać tej różnicy. Czy jest to normalne ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem pourazowego rozluźnienia aparatu więzadłowego. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ortopedą, który prowadzi Pana leczenie.