Złamanie V kości śródstopia i częste zdjęcia RTG

Marek-witam mam złamaną v kość śródstopia chodzę co tydzień do kontroli i za każdym razem mam robione zdjęcie rtg [3 tygodnie 3 zdjęcia] za tydzień znowu będę miał robione zdjęcie - proszę o info czy to nie za duża częstotliwość zdjęć rtg w tak krótkim czasie,czy nie jest to zbyt szkodliwe.Pozdrawiam Marek

Witam serdecznie,

Dawki promieniowania jonizującego obecnie stosowane w diagnostyce radiologicznej są dawkami bezpiecznymi. Oczywiście należy ilość badań ograniczyć do niezbędnego minimum na zlecenie lekarza prowadzącego. jeśli lekarz prowadzący widzi konieczność wykonania takiej a nie innej ilości badań u Pana, to znaczy,że ma ku temu wskazania i proszę się nie obawiać. Jeśli ma Pan wątpliwości proszę porozmawiać na ich temat z lekarzem zlecającym badania lub radiologiem w Pracowni RTG.

Pozdrawiam.