Złamanie wieloodłamowe w 1/2 obwodowej I kości śródręcza z całkowitym ubytkiem stawu

Po urazie na pile tarczowej doznałem rany szarpanej kciuka, złamania otwartego na granicy amputacji.Po rtg okazało się ze to zlamanie wieloodłamowe w 1/2 obwodowej I kości śródręcza z całkowitym ubytkiem stawu śródręczno- paliczkowego.Rozkawałkowanie i ubytek paliczka bliższego kciuka z ubytkiem kości miedzy paliczkowym.Odłamy kości zostały ustawione osiowo i ustabilizowane drutami 2 kirschnera. ile będzie trwac leczenie i czy odzyskam sprawność chociaż częściowa kciuka.

Piotr Pilarski

Witam,

gojenie się urazu może trwać od 2-3 miesięcy. Powrót do sprawności sprzed wypadku może trwać nawet ponad rok, może być też tak, że nigdy nie wróci do stanu sprzed urazu. Po zagojeniu zalecana jest rehabilitacja.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie można dokładnie określić odpowiedzi na zadane pytania. proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy i kierować się jego zaleceniami. Jeżeli zrost będzie prawidłowy i zostanie zastosowana następnie odpowiednia rehabilitacja to sądzę, że możliwy jest powrót sprawności kciuka, ale w jakim stopniu nie można tego przewidzieć.