Złamanie wyrostka łokciowego

Ponad miesiąc temu doznałam złamania wyrostka łokciowego. Jestem po operacji (wstawiono mi popręg Webera), przez trzy tygodnie ręka umieszczona była w longecie. Po ostatniej wizycie zaproponowano mi ćwiczenia na tę rękę. Zwolnienie z pracy mam do końca roku, ale słyszałam, że bez rehabilitacji lekarz medycyny pracy może mi nie pozwolić pracować. Powinnam zgłosić się na rehabilitację prywatnie (od lekarza usłyszałam, że terminy są dopiero od przyszłego roku)?

Szanowna Pani, po tego typu złamaniu śródstawowym stawu łokciowego po tym okresie unieruchomienia rehabilitacja jest niezbędna w prozesie parwidłowego leczenia. Zatem moja odpowiedź w tym wypadku brzmi - TAK. Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia.