Złamanie wyrostka poprzecznego a USG

Witam. Parę dni temu przez niefortunny upadek złamałam wyrostek poprzeczny L1 po stronie prawej kręgosłupa (wykonano usg, rtg oraz KT). 2 dni leżałam w szpitalu gdzie podawano mi leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Zapisano Diclober ret. Zalecono dalsze leczenie w por. ortopedycznej i neurologicznej oraz noszenie sznurówki Hohmanna przez 6 miesięcy. Ból ciągle jest bardzo silny. Nie mogę się wyprostować. Puchną nogi. Czy powinnam leżeć i czy puchnięcie nóg jest spowodowane złamaniem? pomocy.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Puchnięcie nóg jest spowodowane najprawdopodobniej brakiem ruchu. Proszę spróbować leżeć z nogami nieco wyżej od klatki piersiowej. Jeżeli środki przeciwbólowe są niewystarczające to zalecam konsultację z lekarzem prowadzącym. Być może należy zastosować silniejsze.