Złamanie z przemieszczeniem trzonu paliczka

Witam, dwa tygodnie temu doznałem złamania z przemieszczeniem trzonu paliczka proksymalnego palca V ręki. Rękę mam w gipsie, czy istnieje możliwość ściągnięcia gipsu i założenia ortezy? gdyż muszę iść do pracy. Jak długo trzeba nosić gips ? palec był wyłącznie nastawiany,i czy mogę rozpocząć już rehabilitacje gdyż zależy mi bardzo na czasie. Pozdrawiam

Szanowany Panie, tego typu złamanie po jego nastawieniu powinno być unieruchomione przez okres minimum 4-6tygodni. Sposób unieruchomienia jest objęty ( opatrunek gipsowy lub odpowiedni stabilizator) pod warunkiem,że spełnia warunek dobrego unieruchomienia stawów sąsiednich do miejsca złamania oraz oczywiście samego złamania. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.