Złamanie zęba podczas jedzenia a konieczność chirurgicznego usunięcia

witam, Dziś rano podczas jedzenia śniadania złamał mi się ząb-dwójka przy samym dziąśle, wizytę u dentysty mam dopiero we wtorek, resztki zęba posiadają czarne naloty czy będzie konieczność usunięcia chirurgicznego? dodam ze mam dentofobię

Niekoniecznie. Jeśli złamanie jest nad poziomem kości być może uda się zachować korzeń i odbudować koronę zęba protetycznie. Jednak dopiero w gabinecie stomatologicznym, po wykonaniu zdjęcia RTG, lekarz będzie mógł ocenić stan pozostałej części zęba oraz tkanek otaczających.

Lek. dent. Agata Duda

bez badania i rtg trudno odpowiedzieć na 100% - ale wprawny stomatolog poradzi sobie z taka ekstrakcją
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk