Złamanie zęba podczas leczenia kanałowego

ząb leczony kanałowo (5-tka)złamał sie prktycznie całej części tylniej nie ma i pobolewa czy idzie go uratować czy pozostaje usunięcie go??

Należy to ocenić podczas wizyty w gabinecie;aktualnie istnieje wiele możliwości rekonstrukcji,nawet w tych przypadkach,kiedy pacjentowi wydaje się,że ząb należy usunąć. Proszę nie zwlekać,tylko zweryfikować to u swojego stomatologa.